Wynajem sprzętu budowlanego – rozwiązanie dla firm i osób prywatnych

Dodane przez admin

Wszelkie prace budowlane wymagają zastosowania odpowiedniego sprzętu potrzebnego do sprawnego przeprowadzenia robót. Rozwiązaniem dla mniejszych firm czy osób prywatnych jest możliwość wypożyczenia maszyn wraz z operatorem.

Maszyny budowlane na wynajem

W dobrych firmach specjalizujących się w wynajmie sprzętu budowlanego można skorzystać z szerokiego wyboru specjalistycznych maszyn i urządzeń niezbędnych na budowie. W ofercie znajdują się koparki, koparko-ładowarki ładowarki, minikoparki, miniładowarki czy ładowarki teleskopowe. To sprzęt, który będzie potrzebny na każdej budowie. Dzięki niemu sprawnie i szybko wykonane zostaną wszelkie prace ziemne związane z przygotowaniem gruntu czy najniższych elementów budynków. Odpowiednio dobrana koparka i ładowarka połączona z wywrotką będą nieodzowne również podczas rozbiórki obiektów budowlanych. W ofercie firm wynajmujących sprzęt budowlany znaleźć także można młoty wyburzeniowe, które usprawnią proces rozbiórki niepotrzebnych budynków. W niektórych dostępne są też wiertnice umożliwiające wykonanie odwiertów pod słupy, konstrukcje czy drzewa.

W wypożyczalniach sprzętu budowlanego, dzięki dużej rozpiętości modeli, użytkownicy mogą wybrać maszyny dostosowane nie tylko do konkretnych robót, ale także ograniczeń wynikających z konstrukcji terenu (np. jego wielkości czy ogrodzeń).

Gromadzenie odpadów – jak rozwiązać problem

Utrzymanie ładu i porządku na terenie budowy to kolejna sprawa, o której nie może zapominać organizator robót. Właściwe rozplanowanie miejsca na śmieci powstające w trakcie prac znacznie usprawni proces budowy. Dlatego polecamy skorzystanie z dostępnych w wypożyczalniach sprzętu budowlanego kontenerów.

Tu także firmy oferują szeroki zakres zasobników różniących się budową oraz wielkością, co umożliwia elastyczne dostosowanie wynajmowanego kontenera do potrzeb i wielkości budowy. W ofercie firm znajdują się kontenery zamknięte – pozwalające na przechowywanie odpadów w taki sposób, aby śmieci nie zostały rozrzucone przez wiatr czy zwierzęta – i otwarte. Dostępność w zakresie wielkości także jest ogromna – od wytrzymałych worków typu Big Bag osiągających pojemność do 1m3 do kontenerów 3, 4, 7,17 i 36 m3.

Obowiązkiem osoby, która wynajmuje kontener jest zorganizowanie miejsca pod zasobnik. Im większy kontener, tym potrzebuje większej powierzchni, która będzie odpowiednio utwardzona i w miarę równa. Tym samym da odpowiednie oparcie pod dużą ilość odpadów.

Wybierając firmę, która dostarczy kontenery we wskazane miejsce warto wybrać taką, która napełnione pojemniki samodzielnie odbierze i opróżni w zgodny z prawem sposób.

Transport maszyn i urządzeń na budowę

Równie ważnym elementem planowania każdej budowy jest dostęp do sprzętu, który może być dostarczony przez wynajmującego. W ten sposób inwestor nie będzie dodatkowo musiał organizować transportu maszyn, które przywiezie mu firma.

Maszyny budowlane mogą być przewożone za pomocą HDSów lub przez transport niskopodwoziowy, który wykorzystywany jest szczególnie przy przewozie dużych maszyn budowlanych typu koparka czy ładowarka. Hydrauliczne dźwigi samochodowe mogą transportować sprzęt po drogach (HDSy szosowe) lub w miejsca, gdzie nie ma utwardzonych szlaków (HDSy terenowe).

HDSy są także niezastąpione w przewozie kontenerów na odpady. Przetransportują puste i odbiorą wypełnione pojemniki bez potrzeby korzystania z osobnego dźwigu.

Wynajem sprzętu budowlanego – zalety

Wynajem maszyn budowlanych w sprawdzonej firmie ma wiele plusów. Po pierwsze – nie pociąga za sobą konieczności wydatkowania dużej kwoty na zakup nowego lub używanego sprzętu. Inwestor płaci wyłącznie za czas użytkowania urządzeń, co zdecydowanie podnosi opłacalność realizowanych prac.

Po drugie – klient może dokonać wyboru spoza szerokiego asortymentu maszyn wybierając jedynie te, które są mu potrzebne do szybkiego przeprowadzenia inwestycji. Co więcej, może wynajmować urządzenia jedynie w momencie, kiedy są mu potrzebne, a nie na cały okres realizowania prac. Może także wymieniać sprzęt w zależności od bieżących potrzeb na budowie.

Wynajmowanie sprzętu ma także inne zalety – klient otrzymuje zawsze sprawne maszyny, które posiadają aktualne przeglądy, ubezpieczenia, są sprawne i gotowe do pracy. To gwarantuje, że nie będzie miał dodatkowych, niespodziewanych kosztów w trakcie realizacji inwestycji.

Wynajmując maszyny, zawsze otrzymuje się je z uprawnionym operatorem, który posiada stosowne uprawnienia oraz doświadczenie w pracach realizowanych za pomocą wynajmowanego sprzętu.

Zaletą jest także możliwość wynajęcia maszyn budowlanych wraz z dowozem. Odpada wtedy kolejny obowiązek organizacji przewozu ich w miejsce budowy.

Źródło: Avio Star – wynajem maszyn budowlanych

Podobne wpisy