serwis-sprezarek

Jaki powinien być serwis sprężarek

Dodane przez admin

Konserwacja kompresora jest bardzo ważną częścią użytkowania sprężarek powietrza. Wpływa to zarówno na sprawność samego sprzętu, jak i całego zakładu, a także na ogólną satysfakcję z użytkowania sprężonego powietrza. Dlatego bardzo ważne jest, aby bardzo starannie wybrać firmę odpowiedzialną za serwisowanie kompresorów w fabryce. Podkreślamy niektóre z najważniejszych informacji, które należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję o współpracy z określoną firmą, czyli zestaw cech dobrego serwisu sprężarki.

Po co wykonuje się serwis kompresorów?

Jeśli chcemy, aby nasz samochód służył nam długo i bezproblemowo, dbamy o regularne przeglądy i niezbędne naprawy. To samo dotyczy sprężarek powietrza. Przy odpowiednim serwisie i konserwacji możesz na wczesnym etapie wykryć potencjalne błędy i nieprawidłowości, co pomaga uniknąć przerw i przestojów na dużą skalę, a tym samym wyeliminować ryzyko strat finansowych dla przedsiębiorstwa. Nie warto jednak decydować się na ofertę pierwszej napotkanej firmy serwisowej kompresorów. Nie zaleca się również podejmowania decyzji o współpracy z serwisem sprężarki powietrza na podstawie ceny oferowanej usługi. Najlepiej jest dokładnie zapoznać się z tematem i wybrać serwis kompresorów, który odpowiednio zajmie się konserwacją maszyn.

Choć wydaje się, że serwis kompresorów jest dość podstawową usługą i ​​powinien być taki sam w każdej firmie serwisowej, to w praktyce wygląda to trochę inaczej. Firmy zajmujące się serwisem sprężarek, które dbają o swoją renomę i reputację, zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić najwyższy poziom świadczonych usług. Dlatego eksperci branżowi często opracowują własne procedury i operacje podczas konserwacji sprężarki. Zadaniem firmy dbającej o stan techniczny kompresorów jest nie tylko prawidłowe odnalezienie i naprawa awarii, ale w miarę możliwości zapobieganie awariom na dużą skalę. 

Czas odpowiedzi na zgłoszenie serwisowe kompresora, również jest nie bez znaczenia. Wiąże się z tym bezpośrednio czas przybycia serwisu sprężarki powietrza na miejsce usterki. Ważna jest również wiedza i doświadczenie serwisanta wykonującego przegląd i naprawę. Wykwalifikowany pracownik z wieloletnim doświadczeniem zapewnia szybką i niezawodną pracę wysokiej jakości.

Jak przebiega serwis sprężarek?

Serwisant powinien rozpocząć sprawdzanie działania sprężarki od przeglądu pracy kompresora powietrza. W tym momencie większość usterek sprężarki powietrza powinna zostać wykryta. Jest to również moment, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na monitorowanie parametrów pracy sprężarki. Uzyskane na tym etapie odczyty są podstawą do wyciągania wniosków do dalszych działań. Czasami jednak awaria powoduje uszkodzenia, które całkowicie uniemożliwiają uruchomienie sprężarki powietrza. W takim przypadku wymagana jest bardziej szczegółowa i dokładna analiza problemu. Możliwe jest również, że konserwator potrzebuje wsparcia elektryka lub automatyka pracującego w danym zakładzie. 

Kolejnym krokiem jest zdiagnozowanie problemu, czyli szczegółowa interpretacja danych zebranych podczas obserwacji sprężarki powietrza. Na tym etapie szczególnie ważna jest duża wiedza i doświadczenie serwisanta w pracy ze sprężarkami powietrza. Znakiem rozpoznawczym dobrego serwisu kompresorów jest niewątpliwie kadra składająca się wyłącznie z wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. Ponadto cechą dobrego serwisu sprężarek powietrza jest to, że serwisant wykonujący usługi konserwacji, na miejscu w siedzibie klienta, dysponuje przynajmniej podstawowymi częściami roboczymi sprężarki powietrza, aby w razie potrzeby można je było natychmiast wymienić. Dzięki temu możliwe jest znacznie szybsze przywrócenie urządzenia do pełnej sprawności. 

Przed nawiązaniem współpracy z konkretnym serwisem należy przeprowadzić badania rynku i zobaczyć, co polecają użytkownicy firm świadczących usługi serwisowe kompresorów. Ponadto zaleca się współpracę z warsztatem serwisowym rekomendowanym przez producenta sprężarki powietrza lub autoryzowanego sprzedawcę sprzętu określonej marki. Ta procedura zapewnia szeroką wiedzę i najlepszą dostępność części zamiennych. W przypadku przedsiębiorstw pracujących w systemie zmianowym przez całą dobę ważna jest również dostępność usług serwisowych kompresorów, najlepiej 24/7 przez cały rok.

Podobne wpisy