Urlop w Zakopanem to nie tylko piękne widoki! Odkryj regionalne smaki w góralskiej karczmie!

Dodane przez admin

Przy planowaniu urlopu często wybierane są miejsca, które pozwolą nie tylko na odpoczynek, ale również dostarczenie odpowiednich przygód i emocji. Wśród zagadnień, na które większość osób zwraca uwagę, można wyróżnić malowniczą okolicę czy szansę na aktywne spędzenie czasu. Wspomniane warunki z pewnością spełnia Zakopane, które jest jednym z najpopularniejszych punktów turystycznych na mapie Polski. Co ciekawe, poza walorami przyrodniczymi, urlop powinien kojarzyć się również z niezapomnianymi posiłkami.

Regionalne smaki, czyli przez żołądek do serca

Nie ulega wątpliwości, że Zakopane to miejsce, gdzie można kreatywnie spędzać czas. Do dyspozycji są m.in. różnorodne szlaki górskie, możliwość odpoczynku na łonie natury czy zwiedzanie centrum miasta. Każda, mniejsza czy większa podróż ma to do siebie, że pozwala naładować wewnętrze akumulatory.

Przy aktywnie spędzanym czasie w Zakopanem poczuć głód, a piękne widoki zdecydowanie zachęcają do spróbowania regionalnej kuchni. Warto jednak pamiętać, że gwarancją zadowolenia jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym można skosztować rozmaitych dań. Znakomitą odpowiedzią na te oczekiwania jest Góralski Browar – miejsce, gdzie można obcować z lokalną kulturą, racząc się przy tym pysznymi potrawami, przygotowywanymi z myślą o najbardziej wymagających smakoszach.

Restauracja o regionalnym charakterze to świetny wybór na obiad

Góralski Browar to restauracja o regionalnym charakterze, w której można skosztować inspirujących przysmaków, niezależnie od pory dnia. W przypadku ochoty na syte śniadanie można wybrać np. góralski omlet, który doda sił na dalsze przygody. To znakomity posiłek, w którym można znaleźć nutę regionalnej kuchni w postaci lokalnych serów, takich jak oscypek czy bundz. Po tak pożywnym śniadaniu nie pozostaje nic innego, jak korzystać z atrakcji!

Jeżeli myślisz o regionalnym obiedzie, to również i tutaj Góralski Browar ma kilka ciekawych propozycji. Ucztę możesz rozpocząć od lokalnej przekąski – moskoli z bundzem i borowikami. Następnie pora na coś bardziej sytego, a tu z pomocą przychodzi placek po zbójnicku podawany z mięsem wieprzowym na lokalnym, jasnym piwie, a także z oscypkiem. Jeśli jesteś miłośnikiem nowoczesnej kuchni, postaw na góralskiego burgera z oscypkiem i autorskim sosem. 

Kolacja to czas odpoczynku, biesiady, ale też pysznego jedzenia

Urlopowe wieczory rządzą się swoimi prawami. Podczas wyjazdu często chcemy spróbować czegoś nowego. Lokalne kulinaria świetnie wkomponowują się w te wymagania. Jeśli za oknem robi się już ciemno to znak, że pora na kolację. Ta będzie świetnie smakować, jeśli odwiedzisz Góralski Browar. Poza standardowymi propozycjami, możesz zdecydować się również na coś słodkiego. Dodatkowo godne uwagi są regionalne piwa z góralskiego browaru, które wprowadzą wszystkich w iście góralską, biesiadną atmosferę.

Jak możemy zauważyć, Zakopane to cudowne miejsce zarówno do zwiedzania okolic, jak i odkrywania regionalnych smakołyków. Góralski Browar to miejsce, gdzie nasz żołądek poczuje się naprawdę świetnie. My zaś będziemy mieli świetny nastrój i energię na dalszą realizację planów.

Podobne wpisy