Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

Dodane przez admin

Opadające powieki to problem, z którym boryka się wiele osób. Jest defektem natury kosmetycznej, który sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną, a oczy na dużo mniejsze. Często wywołuje kompleksy, szczególnie u kobiet. Prócz kwestii estetycznej, opadające powieki mogą zawężać pole widzenia, pogorszyć ostrość wzroku, a nawet powodować bóle w plecach i karku. Na szczęście problemu można się pozbyć. Pomoże w tym zabieg blefaroplastyki powiek.

Przyczyny opadającej powieki

Problem opadających powiek dotyczy przede wszystkim osób po 55 roku życia. Wraz z wiekiem zanikają struktury podnoszące powiekę. Oko staje się więc wizualnie mniejsze, a skóra powiek bardziej luźna. Opadająca powieka może być też cechą genetyczną i występować u młodych osób oraz dzieci. Ponadto, problem ten może wystąpić w wyniku uszkodzeń mięśni. Na przykład podczas zakładania soczewek kontaktowych, wskutek urazów oka, operacji, a także zbyt częstego pocierania powiek.

Jak rozpoznać opadające powieki?

Wygląd takiej powieki jest mocno charakterystyczny. Powoduje, że oko wygląda na zmęczone, zaspane, nie do końca otwarte. Twarz sprawia wrażenie smutnej, a opadająca powieka dodaje lat. Problem ten szczególnie doskwiera kobietom w dojrzałym wieku. Coraz trudniej wykonać im estetyczny makijaż oka oraz wydobyć głębię spojrzenia. Osobom w dojrzałym wieku, prócz opadającej powieki towarzyszą też kurze łapki oraz cienie pod oczami. 

Plastyka powiek – co warto o niej wiedzieć?

Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić. Blefaroplastyka powiek, czyli plastyka powiek górnych to obecnie najskuteczniejszy zabieg. Wykonuje go specjalista w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W czasie zabiegu usuwany jest nadmiar skóry, więc efekt jest właściwie natychmiastowy. Chirurg nadaje powiece odpowiedni kształt, a cięcie przebiega wzdłuż naturalnego załamania skóry. Dzięki temu blizny po blefaroplastyce powiek są praktycznie niewidoczne.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Blefaroplastyka powiek nie jest poważną i mocno inwazyjną operacją. Oczywiście, jak w przypadku każdej ingerencji chirurgicznej, trzeba pozytywnie przejść kwalifikację medyczną i bezwzględnie przestrzegać zaleceń. Standardowa procedura trwa nie więcej niż godzinę. Pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Pełna rekonwalescencja to około 2 tygodni. Po tym czasie spokojnie można wrócić do pracy i większości codziennych obowiązków.

Czy warto?

Większość pacjentów ocenia zabieg bardzo pozytywnie. Warto zdecydować się na niego szczególnie wtedy, gdy opadająca powieka mocno obniża jakość życia. Pogłębianie się kompleksów, czy problemy z widzeniem to problemy, które zabieg rozwiąże bardzo szybko. Co ważne, efekty są długotrwałe. Utrzymują się około 7-10 lat. Skóra na powiece i w okolicy oka jest zrewitalizowana i widocznie młodsza. Mały szczegół, a potrafi zmienić naprawdę wiele w wyglądzie.

Zabieg blefaroplastyki powiek to bezpieczna i popularna metoda w walce z opadającą powieką. Oferuje go dziś wiele gabinetów chirurgii plastycznej. Jeśli więc zastanawiasz się nad takim zabiegiem, warto postawić na sprawdzone miejsce, które zapewni bezpieczeństwo i trwałe efekty.

Podobne wpisy