Sprężarki bezolejowe do przemysłu o szczególnych wymaganiach w zakresie czystości powietrza

Dodane przez admin

Sprężarki śrubowe bezolejowe są urządzeniami służącymi do wytwarzania sprężonego powietrza pozbawionego jakichkolwiek zanieczyszczeń stałych i cząstek oleju. Tego rodzaju sprzęt wykorzystuje się w nowoczesnych zakładach przemysłowych, w których wymagana jest bardzo wysoka jakość sprężonego powietrza.

Zaawansowane technologicznie sprężarki bezolejowe

Dobrej jakości bezolejowe sprężarki śrubowe należą do grupy urządzeń o doskonałej wydajności pracy. To sprzęt wyróżniający się niskim poborem energii elektrycznej, a także bezawaryjnością i przystępnymi kosztami eksploatacji. W odróżnieniu od tradycyjnych – olejowych sprężarek śrubowych, jako czynnik chłodzący i przeciwdziałający siłom tarcia może być wykorzystany neutralny związek chemiczny, którym jest woda.

Sprężarki śrubowe bezolejowe posiadają trwałą konstrukcję, wysoką jakość wykonania i innowacyjne zasady działania. Wysoka ekonomiczność umożliwia pewne i oszczędne wytwarzanie sprężonego powietrza wolnego od cząstek oleju i innych zanieczyszczeń, które jest wymagane w produkcji wielu artykułów i towarów.

Sprężarki śrubowe bezolejowe są wykorzystywane w branży medycznej, kosmetycznej, farmaceutycznej, optycznej, wojskowej, a także elektronicznej i elektrotechnicznej. Okazuje się, że wiele przedsiębiorstw świadomie rezygnuje ze stosowania sprężarek śrubowych, których czynnikiem smarujący jest olej, ponieważ obawiają się, że jego cząsteczki mogą przedostać się do wytwarzanych artykułów. Wiąże się to z przymusem utylizacji całej partii wytworzonych wyrobów, co niejednokrotnie powoduje duże straty finansowe.

Zapewnij sobie doskonałą jakość sprężonego powietrza

Zaawansowany park maszynowy, w postaci sprężarek śrubowych bezolejowych to wsparcie dla każdego zakładu produkcyjnego, któremu zależy na wytwarzaniu doskonałej jakości sprężonego powietrza pozbawionego szkodliwych drobnoustrojów cyrkulujących w powietrzu zasysanym w trakcie pracy kompresora przemysłowego. Nierzadko powietrze, które dostaje się do kompresora, zawiera w sobie dużą ilość alergenów, pyłków, kurzu, roztoczy, grzybów a nawet pleśni.  W trakcie cyklu produkcyjnego tego rodzaju niepożądane drobnoustroje oraz substancje i związki chemiczne mogą negatywnie wpływać nie tylko na jakość wytwarzanych produktów, ale również poziom świadczonych usług. Dlatego wiele firm, które do realizacji konkretnych zleceń przyjmowanych od klienta, wykorzystywało do tej pory sprężarki śrubowe olejowe, rezygnuje lub unowocześnia posiadany przez siebie park maszynowy, w taki sposób, aby móc świadczyć usługi na najwyższym, europejskim poziomie.

Zalety rozwiązania, w postaci sprężarek bezolejowych

Sprężarki śrubowe bezolejowe są urządzeniami o zróżnicowanych parametrach technologicznych i mogą znaleźć zastosowanie w każdej firmie przemysłowej lub produkcyjnej. Kompresory śrubowe bezolejowe mają wiele zalet, do których zalicza się ciągłość pracy przy stałym ciśnieniu, efektywność działania przez wiele lat, wydajność i ekonomiczność, a także posiadanie zaawansowanej technologii oraz odpornej na użytkowanie konstrukcji. Nowoczesne sprężarki śrubowe bezolejowe są dostępne dla każdego przedsiębiorstwa, które nie może pozwolić sobie na to, aby nawet śladowa ilość oleju czy innych zanieczyszczeń przedostała się do wytwarzanego sprężonego powietrza.

Sprężarki bezolejowe znajdują zastosowanie nie tylko w branży medycznej, przemyśle chemicznym czy branży farmaceutycznej, ale także w czasie wykonywania prac domowych, w których wymagana jest najwyższa jakość i czystość sprężonego powietrza. Wybór odpowiedniej sprężarki bezolejowej warto poprzedzić dokładną analizą jej parametrów. Urządzenia od sprawdzonych dostawców charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i nowoczesną technologią, dzięki czemu są one niezwykle efektywne w czasie całego okresu swojej pracy.

Zakup dostosowanej do wymogów danego przedsiębiorstwa sprężarki śrubowej bezolejowej jest gwarancją wysokiej jakości połączonej z bardzo korzystną ceną.
Źródło: Almig Kompressoren Polska – kompresory i sprężarki powietrza

Podobne wpisy